NASZE PRODUKTY

Klucze udarowe
Klucz udarowy jest niezbędnym narzędziem w warsztatach mechanicznych i samochodowych umożliwiającym łatwy demontaż kół i dokręcanie nakrętek po zmianie opon. Firma Rodcraft oferuje szeroki wybór modeli z różnymi rozmiarami trzpienia oraz ergonomicznymi dodatkami — od elektrycznych kluczy udarowych po pneumatyczne wkrętarki udarowe. Dzięki nim profesjonaliści mogą pracować przy każdym typie pojazdu, w tym pojazdach ciężarowych, ciągnikach i samochodach osobowych. Profesjonalne pneumatyczne klucze udarowe, nazywane czasami wkrętarkami udarowymi, są łatwe w konserwacji i wymagają zaledwie kilku kropli oleju dziennie, co zapewnia niezawodne smarowanie silnika. Narzędzia te gwarantują optymalną moc dzięki momentowi obrotowemu prawie 1000 Nm. W przypadku długotrwałej pracy można używać bezprzewodowych kluczy udarowych, które są wyposażone w akumulator zapewniający idealny kompromis między wydajnością a mobilnością.
Klucze z grzechotką
Klucze zapadkowe ułatwiają prace montażowe i serwisowe w garażach i warsztatach. Gama kluczy Rodcraft obejmuje wiele modeli spełniających różne wymagania. Podczas prac związanych z mechaniką samochodową lub innych prac obsługowych narzędzia te umożliwiają szybkie i łatwe luzowanie lub dokręcanie części przy użyciu minimalnej siły dzięki dużej prędkości obrotowej (od 180 do 320 obr./min). Nasze klucze zapadkowe są oparte na różnych rozwiązaniach. W celu zapewnienia wysokiego poziomu wygody i wydajności oferujemy klucze zapadkowe zasilane akumulatorowo i klucze zapadkowe z przedłużkami. Wszystkie warianty pozwalają sprostać wymaganiom mniej lub bardziej trudnych prac przy pojazdach lub częściach wymagających specjalnych narzędzi do montażu.
Wiertarki
Wiertarki firmy Rodcraft są przeznaczone do wielu różnych zastosowań związanych z obsługą techniczną i serwisowaniem pojazdów. Niezależnie od rodzaju materiałów — kompozytów lub metali — narzędzia te wyróżniają się wytrzymałością i jakością. Udogodnienia takie jak uchwyt samozaciskowy, zdejmowana rączka i przełącznik kierunku obrotów na spuście umożliwiają łatwą i efektywną obróbkę różnych materiałów, m.in. metalu, blachy, kamienia i cegły. Stopień odporności i moc zależą od materiału. Poszczególne narzędzia — od prostych wiertarek pneumatycznych po bezprzewodowe wiertarki udarowe — mogą być wyposażone w podwójne przednie łożysko, co umożliwia ich intensywne użytkowanie. Dostępnych jest kilka średnic uchwytów umożliwiających mocowanie różnych wierteł. Oferujemy też warianty zaprojektowane z myślą o konkretnych potrzebach, na przykład bezprzewodowe wiertarko-wkrętarki udarowe i kątowe wiertarki pneumatyczne. A nasze wkrętaki udarowe umożliwiają również wiercenie.
Wkrętaki
Firma Rodcraft oferuje szeroką gamę wkrętaków dla profesjonalistów, np. mechaników, które ułatwiają wykonywanie wielu zadań. Są to m.in. wkrętaki udarowe, przemysłowe wkrętaki pneumatyczne itp. Każdy klient znajdzie narzędzie o odpowiedniej mocy, dostosowane do konkretnych wymagań. Końcówki o różnych kształtach i średnicach zapewniają uniwersalność, a montaż elementów pomocniczych na potrzeby przykręcania lub odkręcania jest szybki i łatwy. Elektryczne wkrętaki udarowe mogą być zasilane akumulatorowo lub z sieci elektrycznej. Do intensywnego użytku polecamy wkrętaki pneumatyczne. Każdy model zapewnia optymalny moment obrotowy, a prędkość można łatwo regulować dzięki czułemu i ergonomicznemu spustowi. Moc znamionowa tych wkrętaków jest podawana w Nm.
Młotki udarowe
Do wielu zastosowań związanych z elementami metalowymi, kamiennymi, a nawet betonowymi, niezbędne są wydajne narzędzia udarowe. Oferta firmy Rodcraft obejmuje m.in. młoty pneumatyczne. W zależności od rodzaju mocowania ten profesjonalny sprzęt może być używany w różnych środowiskach, w tym w garażach, odlewniach i przemyśle. Kilka modeli zostało zaprojektowanych z myślą o zmniejszeniu drgań i zapewnieniu doskonałej kontroli nad narzędziem. Podobną jakość wykonania można również znaleźć w narzędziach do zdejmowania izolacji. Kategoria narzędzi udarowych obejmuje także produkty specjalne, takie jak narzędzia do usuwania osadów. Są one używane głównie do usuwania osadów z obręczy kół i podwozi. Do obróbki zgrubnej można używać narzędzi do usuwania rdzy. Ergonomiczny uchwyt niektórych pneumatycznych narzędzi udarowych jest izolowany. Aby zapewnić większy komfort użytkowania, wylot powietrza umieszczono z przodu. Dostępne są zestawy o różnych rozmiarach, sprzedawane wraz z wyposażeniem podstawowym o średnicach od 2 do 4 mm.
Szlifierki
Gama narzędzi Rodcraft obejmuje szeroki wybór modeli szlifierek. Niezależnie od wersji — kątowej lub prostej — idealnie nadają się one do wielu różnych zastosowań, takich jak cięcie, szlifowanie, a nawet polerowanie. Dostępnych jest wiele artykułów dodatkowych zastępujących oryginalne tarcze lub krążki, które zapewniają precyzję i wysoką jakość prac w drewnie, metalu i materiałach kompozytowych. Klienci mają do wyboru modele bezprzewodowe, pneumatyczne i elektryczne. Szlifierki pneumatyczne gwarantują wysoki poziom komfortu użytkownika dzięki takim zaletom jak ergonomiczne uchwyty, redukcja hałasu i drgań czy łatwy dostęp do narożników i kątów, a ponadto są trwałe i wydajne. Mocowanie można łatwo wymienić na wersję o wymaganej średnicy. Bezpieczne w użyciu szlifierki pneumatyczne uwzględniają specyficzne właściwości i kruchość obrabianych powierzchni.
Polerki
Szlifierki Rodcraft to szeroki wybór profesjonalnych narzędzi do obróbki zgrubnej, szlifowania i polerowania. Te wysokiej jakości urządzenia niezbędne w zastosowaniach warsztatowych i przemysłowych spełniają wiele różnych wymagań w zakresie mocy i częstotliwości użytkowania. Ich zalety to m.in. napęd o zmiennej prędkości obrotowej, ergonomiczna obsługa, modułowe tace i łatwe do wymiany akcesoria. Uwzględnienie właściwości materiałów umożliwia bezpieczną, praktyczną i wydajną obróbkę drewna, kompozytów i metali na bazie aluminium. Oprócz szlifierek wielofunkcyjnych dostępne są polerki do karoserii. Szlifierki Rodcraft mogą być używane do wielu różnych zadań — od szlifowania po wykańczanie. Zestawy obejmują wyposażenie pomocnicze, materiały eksploatacyjne i wymienne stopy. Szlifierki pneumatyczne i elektryczne mają worek na pył lub przyłącze kompatybilne z odpylaczami, co pozwala zachować wysoką jakość powietrza w ciasnych miejscach, takich jak warsztaty.
Przecinarki
Jak wskazuje nazwa, narzędzia specjalistyczne umożliwiają wykonywanie ściśle określonych prac. Gama produktów specjalistycznych Rodcraft przeznaczonych głównie dla warsztatów samochodowych i mechaników obejmuje przecinarki do szyb i nożyce do blachy. Dostępne są również pneumatyczne piły elektryczne do profilowania lub cięcia rur wydechowych. Do podobnych prac, w których wymagana jest duża dokładność, zwłaszcza w przypadku zakrzywionych karoserii, przeznaczone są nożyce precyzyjne. W ofercie firmy Rodcraft znajdują się także profesjonalne narzędzia pneumatyczne i hydropneumatyczne maszyny do wykrawania. Asortyment obejmuje również inne artykuły warsztatowe, które stanowią uzupełnienie narzędzi. Są to m.in. wiertła, pilniki i końcówki do spawania punktowego do karoserii oraz nitownice kompatybilne z różnymi metalami, takimi jak miedź, stal czy aluminium. To niezawodne wyposażenie zapewnia doskonałe rezultaty niezależnie od zastosowania.
Wyposażenie warsztatu
Firma Rodcraft oferuje szeroką gamę wyposażenia warsztatowego dla profesjonalistów, zwłaszcza dla mechaników. Obejmuje ono urządzenia dźwigowe, takie jak podnośniki (pneumatyczne, hydrauliczne, poduszkowe, słupkowe itp.), podnośniki kanałowe, żurawie warsztatowe i stojaki. To wyposażenie do warsztatów samochodowych zapewnia pełne bezpieczeństwo miejsca pracy oraz personelu i może zostać dobrane odpowiednio do maksymalnego wymaganego udźwigu. Dostępnych jest też kilka ergonomicznych rozwiązań opcjonalnych ułatwiających opuszczanie i podnoszenie pojazdów oraz ciężkich ładunków. Wyposażenie mechaniczne do warsztatów samochodowych obejmuje zestaw niezbędny do wielu różnych prac, w tym napraw. W jego skład wchodzą m.in. systemy doładowywania akumulatorów, pozycjonery do kół, odsysacze, wysysarki oleju itp. Inne mechaniczne narzędzia warsztatowe to klucze dynamometryczne, oświetlenie robocze i leżanki warsztatowe, idealne na przykład do kontroli podwozi samochodów osobowych i ciężarowych bez konieczności ich podnoszenia.
Akcesoria
Firma Rodcraft oferuje kompleksową gamę produktów pomocniczych dla warsztatów: zestawy siłowników hydraulicznych, olej, złącza o różnych wymiarach, uprzęże, osprzęt do pras warsztatowych itp. Narzędzia poszczególnych kategorii wymagają dodatkowych elementów w celu zapewnienia optymalnej wydajności. Dotyczy to również instalacji sprężonego powietrza — tu potrzebne są specjalne zwijarki, rury zapasowe i części mechaniczne, takie jak filtry i smarownice. Aby zapewnić najwyższą ergonomię, firma Rodcraft oferuje liczne akcesoria, w tym także wiele modeli balanserów i dmuchaw. Dostępne są również rękawice dla specjalistów z branży motoryzacyjnej umożliwiające bezpieczną pracę przy podzespołach zewnętrznych, elementach silnika lub mechanicznych częściach pojazdu. Ponadto kategoria wyposażenia pomocniczego obejmuje wiele materiałów eksploatacyjnych do narzędzi: uchwyty, pilniki, dłuta, brzeszczoty do szyb, taśmy i tarcze szlifierskie — wszystko, czego potrzeba, aby dobrze wykonać pracę.